«Найбільше щастя у житті –     це впевненість у тому, що  тебе люблять»

Віктор Гюго

Кожна дитина унікальна. Більше того, кожна ситуація теж унікальна. І батьки повинні усвідомлювати, з якою проблемою вони спроможні впоратися самостійно, а із чим потрібно все ж таки звернутися до фахівця.

Чомусь існує якесь упередження, що до психолога потрібно йти тільки в тому випадку, якщо ситуація зовсім критична. Мовляв, психолог нам не потрібний, у нас дитина нормальна, просто вередує, як усі.

Але батьки найчастіше бачать тільки свою дитину. А психолог працює з багатьма дітьми, і йому простіше побачити та порівняти особливості поведінки Вашої дитини з іншими малятами.

А потім, хіба батьки проходить спеціальну підготовку? Ні , вони вчаться виховувати дітей на власних помилках. Але іноді, помиляючись, ми робимо боляче малюкові, залишаючи  слід у його душі на багато років.

Щоб не наробити помилок, варто спробувати вибудувати свою власну педагогіку або звернутися до психолога. Майте на увазі те, що серед психологів теж є фахівці різного профілю.  Є сімейні психологи. Вони допоможуть Вам у розв’язанні сімейних конфліктів, гармонізують подружні стосунки. Але  ж саме від гармонії в родині залежить духовне  здоров’я Вашого малюка.

Іноді так буває, що батьків турбує дитяча поведінка, але вони не можуть сказати, що ж саме їх тривожить. Тут теж допоможе психолог. Для цього існують спеціальні тести, які Ваша дитина сприйме як цікаву й захоплюючу гру. Разом із психологом Ви зможете розібратися в результатах тестів і краще зрозуміти свою дитину.

Багато мам і тат турбується, що їхня дитина розвивається  повільніше, ніж інші діти. Швидше за все, їм це просто здається, тому що в кожного малюка – свій темп розвитку.

Для дітей, які занадто тривожні, агресивні, соромливі, відчувають часті страхи,  психолог  може провести цікаві заняття, які називаються тренінгами. На таких тренінгах діти разом із психологом грають у звичайні ігри. А результат не змусить себе чекати. У дитини минають страхи,знижується агресія, підвищується впевненість у власних силах. Тому не слід забувати, що якщо у Вас виникають проблеми із дитячою поведінкою, Вам завжди готовий допомогти психолог.

Коли потрібно звертатися до психолога?

• Якщо проблема не розв’язується тривалий час.
  • Якщо Ви знаєте, як розв’язати проблему, але Вам все-таки потрібна допомога.
  • Якщо Вас щось тривожить у дитячій поведінці, але Ви не можете зрозуміти причину.
  • Якщо Вам здається, що малюк відстає в розвитку від своїх однолітків. Швидше за все, Вам це здається. Але краще розставити всі крапки над І і не мучити дитину порівнянням з іншими дітьми.
  • Якщо у Вас є сімейні проблеми, і це відбивається на дитині.

Шановні батьки!

Практичний психолог проводить онлайн-консультації щодо проблем
налагодження батьківсько-дитячих стосунків, подолання стресових станів,
психологічної підтримки дітей та батьків. За допомогою можна звернутися
до практичного психолога Обоянської Тетяни Сергіївни за телефоном
+380669566322 або у Skype - tanja.oboyanskaya

Звертатися у робочий час з 8.00 до 16.00

Бажаю всього найкращого! Будьте здорові!